Jesteś tutaj:Start»Ogłoszenia»Ogłoszenia dusz­paster­ska

Ogłoszenia duszpasterska

V NIEDZIELA WIELKA­NOCNA 28 kwiet­nia 2024 r.

1.W tym tygod­niu w liturgii obchodz­imy: w poniedzi­ałek św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy – święto, we czwartek św. Atanazego biskupa, w piątek NMP Królowej Pol­ski, głównej patronki Pol­ski – uroczys­tość, w sobotę św. Flo­ri­ana męczennika.

2.W środę rozpoczy­namy nowy miesiąc — maj. To czas kiedy w sposób szczególny odd­a­jemy cześć Matce Bożej śpiewa­jąc litanię Lore­tańską ku Jej czci w koś­ciele czy przy­drożnych krzyżach i kapliczkach.

3.W koś­ciele nabożeństwa majowe w dni powszed­nie –zasad­niczo– o godz. 17.40, a w najbliższą — I niedzielę miesiąca po każdej mszy św.

4.We czwartek 2 maja Dzień Flagi RP. Wywieśmy nar­o­dowe barwy przy naszych domach. /​można nabyć biało-​czerwoną flagę po mszy św. przy wyjś­ciu z kościoła/.

5.W piątek Uroczys­tość Najświęt­szej Maryi Panny Królowej Pol­ski oraz rocznica uch­wale­nia Kon­sty­tucji 3 maja/​233/​. Msza święta za Ojczyznę i w intencji strażaków o godz. 12.00. Świę­towanie rozpoczniemy o godz. 11.45 złoże­niem przy naszym pom­niku kwiatów i odśpiewaniem hymnu nar­o­dowego, następ­nie w koś­ciele odmówimy litanię loretańską.

6.W piątek z racji uroczys­tości nie obow­iązuje nas wstrzemięźli­wość od pokar­mów mięsnych.

7.W tym tygod­niu I czwartek, piątek i sob­ota miesiąca.

8.Na spowiedź I piątkową /​szczegól­nie dzieci /​zapraszam we czwartek na godz. 17.15.

9.Wizyta u chorych w sobotę 4 maja od godz. 9.00.

10.Przyszła niedziela to pier­wsza niedziela miesiąca – zbierzemy tacę inwestycyjną.

11.Modlitwa o urodzaje i o uświęce­nie pracy ludzkiej /​poświęce­nie pól/​od poniedzi­ałku 6 maja.

Poniedzi­ałek 6 maja – 19.00 Dryszczów; 19.45 Stanisławów

Wtorek 7 maja – 19.00 Annopol, 19.45 Syczów

Środa 8 maja – 19.00 Dębowy Las; 19.45 Wołkowiany

Czwartek 9 maja – 19.00 Kaz­imierówka; 19.45 Lipinki